Ani vlastník, ani nájemce. V objektu není žádná vaše dílna, žádná výrobna, žádná restaurace ani žádná kancelář. Přesto zde můžete mít své sídlo vaše společnost s ručením omezeným, nebo provozovnu, pokud podnikáte jako osoba samostatně výdělečně činná. Říká se tomu Virtuální sídlo. Název je docela trefný, protože jak je výše uvedeno, žádná vaše adresa to není. Jen pronajatá možnost, umístit své sídlo na této adrese a splnit tak zákonnou podmínku nutnou k zápisu společnosti s ručením omezeným do Obchodního rejstříku.
Například virtuální sídlo v Ostravě si můžete pronajmout u firmy Skupina Farkas Česko s.r.o. Nájem není nijak závratně finančně náročný. V podstatě se dá přirovnat ke dvěma krabičkám cigaret. Za měsíc! Jen si to porovnejte s pronájmem skutečné, maličké kanceláře. To je docela síla, ne?
Na tuto pronajatou adresu si můžete nechat směřovat svou veškerou korespondenci. Běžnou, doporučenou i balíky. Tato vaše pošta, po jejím převzetí na recepci je pečlivě notifikována. Je pečlivě zapsáno, kdy přišla, kdo ji doručil a v kolik hodin byla doručena. Má-li nájemce virtuálního sídla zájem, může být veškerá jeho příchozí listovní korespondence otevřena a diskrétně naskenována. Prostřednictvím souborů ve formátu PDF je pak neprodleně zaslána na nájemcovu e-mailovou adresu. Fyzicky si příchozí poštu vyzvedne kdykoliv se mu to hodí. Nemusí spěchat. Díky e-mailům ví přesně, co a kdy mu přišlo.
V ceně pronájmu virtuálního sídla je i další, velice využívána možnost. Na adrese svého sídla a na dalších 8 adresách v Polsku, jsou kancelářské a konferenční prostory. Všechny jsou nájemci k dispozici, standardně na 10 hodin ročně. Určitě uznáte, že v případě, kdy podnikatel sám své kanceláře nepotřebuje, mu tato služba přijde vhod. Ono se jinak vedou důležitá obchodní jednání ze své kanceláře, než v nějaké kavárně či restauraci.